вівторок, 29 січня 2019 р.

“Чари Різдвяної ночі” відомої української журналістки зі Львова Лесі Рупняк.

Чари Різдвяної ночі 

в Бориславі


28 січня в центральній міській бібліотеці Борислава відбулась презентація книжки “Чари Різдвяної ночі” відомої української журналістки зі Львова Лесі Рупняк.
Леся Рупняк – журналіст, публіцист, культуролог. А найважливіше – наша землячка. Свого часу вона закінчила Золочівську середню школу №2, пізніше – факультет журналістики Львівського державного (нині Національного) університету ім. Івана Франка, стажувалася в Школі міжнародної журналістики (Чікаго).
Працювала редактором відділу національного відродження часопису «За вільну Україну», головним редактором львівських тижневиків «Неділя», «Неділя плюс», дитячого журналу «Мавпа Фрузя», спеціальним кореспондентом «Eastern Economist» – першого в Україні американського журналу для інвесторів, а також київських видань – газет «Шлях перемоги», «Закон і обов’язок», «Нація і держава».
Як розповіла сама Автор, з Дрогобиччиною її пов’язують теплі спомини з дитинства. Адже вона часто провідувала своїх родичів. А вже пізніше неодноразово вела польові дослідження щодо наших різдвяних традицій та обрядів.
До книги увійшли однойменна повість, а також вертепні драми та обрядові свят вечірні та різдвяні страви, записані Авторкою в різних регіонах України.

Під час презентації всі присутні мали змогу почути чудовий вертеп дитячо-юнацької студії Народного театру ім. П.Телюка міського Палацу культури (керівник – Наталя Кравцова).
Зустріч відбулась в форматі дискусії, в надзвичайно теплій атмосфері. Говорили про сокровенне – як ми, українці, святкуємо Різдво. На сьогодні ми чи не єдина в світі нація, яка зберегла свою обрядовість, зокрема, різдвяно-новорічну. І то лише частково.
Повість адресується і дітям, і дорослим. Для дітей – це смішні, сповнені пригод передріздвяні і різдвяні історії, в яких вони знайдуть відповіді на свої «чому?». Для дорослих – достатня інформація, щоб разом з дітьми шукати ці відповіді й пояснювати їм якісь складніші моменти.
Сама книга має чудову обкладинку, ілюстрації. Запрошую всіх до читання, адже ми самі часто не усвідомлюємо, якими скарбами володіємо. Кожна бібліотека міста отримала свій примірник книги, завдяки нашому незмінному меценату – Людмилі Булик. Щиро дякую пані Людмилі від імені наших читачів за таку прекрасну можливість доторкнутися до глибинних знань.
Презентація і зустріч з Лесею Рупняк стала можливою завдяки нашій тісній співпраці з авторським проектом Анни Литвин «Перехресні стежки».
Наталія Бараняк, директор Бориславської МЦБС.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.